Zamanın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katabilen, yenilikçi, başarılı ve sorumluluk sahibi bir gençlik için eğitim seminerlerine ara vermeden devam eden TÜGVA’da Türkiye’nin dört bir yanından gelen Medya İletişim Koordinatörlerine yönelik ‘Yeni Medya Eğitmen Eğitimi’ programının ilki gerçekleşti.

Sosyal Medya Uzmanı ve Eğitmeni Haydar Özkömürcü eşliğinde TÜGVA Genel Merkez’de düzenlenen programda “Yeni Medya” üzerine yoğunlaştırılmış bir eğitim düzenlendi. Türkiye’nin dört bir yanından 45 Medya ve İletişim Koordinatörü’nün katıldığı programda, vakfın “Yeni Medya”da daha etkin ve kalıcı adımlar atabilmesini sağlamanın yanında; gönüllülerimizin “Yeni Medya” alanında eğitim verebilecek düzeyde bilgi ve birikim sahibi olması amaçlanmaktadır.

İnteraktif iletişimi güçlendiren ve hedef kitleyle etkileşim olanakları sunan “Yeni Medya Eğitimi” ile profesyonel bir yaklaşım kazanabilmek, hangi yeni medya ortamı veya pratiği üzerine olursa olsun; dijital ortamda samimi olmak, kavramsal ve kurumsal algımızı doğru bir strateji içinde sunmak hedeflenmektedir. Gönüllülerimiz “sahaya” çıktıkları zaman aslında topluma ve bireye özellikle Türkiye’nin gençlerine dokunabilmek adına bu alanda eğitmen yetiştirmek üzere motivasyon kazandılar.

16-17 Nisan’da tamamlanan eğitimlerin sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi.