İnternet teknolojisinde yaşanan gelişmeler, insanların teknik bilgi gerektirmeden bilgi paylaşımında bulunmalarına, içerik oluşturabilmelerine ya da diğer kullanıcılarla interaktif iletişim kurabilmelerine imkân sağlamıştır. Erişimi kolay, kullanımı basit ve maliyeti bedavaya yakın olan sosyal medya araçlarıyla kullanıcılar zaman ve mekân sınırlaması olmaksızın her konuda bilgi, düşünce ve fikir alışverişinde bulunabilmeleri ve her geçen gün artan kullanıcı sayısı, sosyal medyanın gücünü gösteriyor.

Herkes için cazip bir platforma dönüşen sosyal medyanın etkileriyle işlevselliğini ne kadar kullanabiliyoruz? Bu amaçla TÜGVA İstanbul Temsilciliğimiz ile üniversite öğrencilerine yönelik, ‘Sosyal Medya Eğitim Programı’ gerçekleştirildi.

Programda, yeni medya-eski medya, blog kullanımı, metin yazarlığı, yeni medya terimleri, sanal cemaatler, toplumsal algı, sosyal ağlar ve kullanımı, algı yönetimi, paylaşım kültürü psikolojisi, Crowdsource Proje Yönetimi, sosyal medya reklamları, medyada etik gibi konular işlenildi.